Pies jest jedyną istotą na świecie 

która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie 

Dom Tymczasowy

Co to jest Dom Tymczasowy?

W naszym Schronisku istnieją trzy rodzaje Domu Tymczasowego:

a) jest to Dom, w którym zwierze przebywa do czasu znalezienia mu nowego, stałego domku. Opiekun Tymczasowy przygarnia zwierzaka pod swój dach, daje mu schronienie oraz wyżywienie. W ten sposób Opiekun chroni zwierzaka przed środowiskiem, jakie panuje w Schronisku. Każde zwierzę przebywające w Schronisku narażone jest na przeróżne choroby, które niestety są w Schronisku. W momencie, gdy zwierzę jest chore w Domu Tymczasowym, Schronisko pokrywa koszty leczenia.

b) Opiekun Tymczasowy przygarnia zwierzę na określony czas, jeżeli nie jest pewien, że zwierzak w pełni zaakceptuje warunki domowe. Każde zwierzę ma inny charakter i Pracownicy Schroniska nie są w stanie w pełni zagwarantować, że dany zwierzak zaklimatyzuje się w danym miejscu. Najbardziej tyczy się to dorosłych psów i kotów. Jeżeli Opiekun Tymczasowy stwierdzi, że wszystko jest w porządku, to ma prawo adoptować zwierzę na stałe.

c) Opiekun Tymczasowy przygarnia zwierzę, które jest w podeszłym wieku. Taka osoba daje dożywotni dom dla danego staruszka, aby nie spędzał reszty swojego życia w Schronisku. Jeżeli dane zwierzę jest na specjalistycznej karmie to Opiekun powininen mu ją zapewnić a Schronisko pokrywa koszty leczenia.

Jak zostać Opiekunem Tymczasowym?

  1. Obejrzyj nasze zwierzaki na stronie www.schroniskokonin.pl bądź przyjdź osobiście do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie przy ul. Gajowej 7a.
  2. Skontaktuj się z Kierownikiem lub Pracownikiem Schroniska w celu ustalenia, czy dane zwierzę może iść do Domu Tymczasowego.
  3. Przyjdź do Schroniska aby podpisać umowę na Dom Tymczasowy (potrzebny jest dowód osobisty)
  4. Zabierz zwierzaka do domu i dbaj o niego 🙂

Więcej informacji pod numerem telefonu: 63 243 80 38 lub schroniskokonin@toz.pl