Pies jest jedyną istotą na świecie 

która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie 

Interwencje wykonane


Inspektorat Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koninie sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Codziennie zmierzamy się z nieodpowiedzialnymi właścicielami, którzy zaniedbują swoje zwierzaki. Na szczęście mamy Inspektorów TOZ, którzy starają się pomóc zarówno zwierzakom jak i właścicielom.

 1. Interwencja Inspektorów TOZ o/Konin na terenie Gminy Wilczyn.
  Podjęta z inicjatywy inspektorów bez zgłoszenia podczas innych kontroli w dniu 13 marzec 2017 roku.
  Widok psa na krótkim łańcuchu już z drogi był niepokojący, po wejściu na posesję okazało się, że łańcuch psiaka ma niespełna metr, a on biega z jednego miejsca w drugie, przez co łańcuch napinał się i powodował duży dyskomfort psa. Inspektorzy o całej sytuacji powiadomili również dzielnicowego Policji. Właściciele psiaka dostali zalecenia oraz nakaz poprawy warunków bytowania psa.
  Inspektorzy zdają sobie sprawę, że mentalność ludzi jest różna, wielu ludzi żyje w dużej nie wiedzy. Jednak każdego właściciela psa obowiązuje Ustawa o Ochronie Zwierząt bez dwóch zdań.
  22.03.2017 roku odbyła się rekontrola tego miejsca i ku wielkiemu zdziwieniu powstał solidny kojec, a psiak nie wisi już na krótkim, uciążliwym dla jego ruchów łańcuchu! Jedna z niewielu interwencji kiedy udaję się „zerwać łańcuch” . Inspektorzy TOZ o/Konin biorąc pod uwagę jak trudno jest zmienić podejście wielu ludzi – dziś byli w ogromnym szoku, dlatego dzielimy się z Wami sukcesem, a co najważniejsze – zmieniło się życie tego psiaka. Będziemy w
  dalszym ciągu opisywać podjęte przez nas działania.

2. Interwencja w powiecie kolskim, gm. Osiek w dniu 28.02.2017r.

Na tyłach domu na nieogrodzonej posesji stała mała budka, która bardzo przykuła uwagę inspektorów, istniało duże prawdopodobieństwo, że skoro nie ma ogrodzenia to jest łańcuch! Pytanie w głowie było jedno: jaki? Przeczucie nie pozwoliło nam tego sprawdzić. I słusznie! Po dotarciu na posesję okazało się, że przebywają tam dwa małe pieski na łańcuchach mających może około 1,5 m. Jeden piesek mieszkał w budzie, jak się okazało jest to suczka, która przybłąkała się na posesję. Drugi piesek to około 5 – letni samiec, również przebywał na około 1,5 metrowym łańcuchu, jednak za jego schronienie służyła mu plastikowa beczka, w której znajdowały się stare, przegnite koce. Wokół miejsca, gdzie przebywały psiaki było mnóstwo odchodów, były wszędzie, nawet w beczce, która służyła jako schronienie, pod miskami, przy budach… prawdopodobnie były to nieczystości sprzed paru tygodni. Psiaki nie miały również stałego dostępu do wody, ich warunki były niedopuszczalne, a widok dwóch kochanych, cieszących się psiaków ściskał za serce! Właścicielka psiaków dostała konkretne zalecenie to poprawienia w ciągu tygodnia, a w zasadzie na wczoraj. 

09.03.2017 odbyła się ponowna kontrola tego miejsca, warunki uległy dużej poprawie. Będziemy dalej pilotować los tych psiaków, dalej próbować zmieniać ich sytuację.

3. Interwencja w powiecie konińskim, gm. Kramsk w dniu 30.05.2017r.

Interwencja z dnia 30.05.2017 roku w asyście Policji w m. Kramsk – dwa psiaki przywiązane na krótkich łańcuchach przy budach, w pełnym słońcu, zziajane, zdyszane i rozgrzane. Ich właścicielka wraz z córką siedzące w cieniu pod drzewem, dlaczego ? Bo było okropnie gorąco i duszno, pogoda była nie do wytrzymania, a promienie słoneczne były niebezpieczne. Dlaczego musiały znosić to te dwa biedaki ? Po naszej kontroli panie dolały psom wody, spuściły psiaki z łańcuchów, dzięki czemu mogły znaleźć schronienie w miejscu zacienionym. Zaleceniem było również przeniesienie bud w inne miejsce.
Ponowna kontrola już wkrótce.

4. Interwencje na terenie gminy Wilczyn w dniu 05.06.2017r.

Interwencja Inspektorów TOZ o/Konin w dniu 05.06.2017 na terenie Wilczyna.
Podjęta z inicjatywy inspektorów. Dotyczyła suczki mieszkającej w kojcu, w którym znajduję się duża ilość starych odchodów, a za schronienie służy jej stary „wychodek”. Warunki psa były niedopuszczalne, zalecono uprzątnięcie terenu z odchodów, postawienie solidnej budy spełniającej normy.

Interwencja nadal jest w toku.

 

5. Dnia 24.03.2018 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koninie dostało zgłoszenie, że przy ul. Wyszyńskiego utknął ptak w studzience. Niestety Inspektorom nie udało się samodzielnie otworzyć studzienki, dlatego na miejsce została wezwana Straż Pożarna. Dzięki strażakom ptak został uwolniony, okazało się, że może zostać wypuszczony na wolność. Bardzo dziękujemy Panom z Państwowej Straży Pożarnej w Koninie za pomoc