Pies jest jedyną istotą na świecie 

która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie 

Interwencje wykonane


Inspektorat Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Koninie sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Codziennie zmierzamy się z nieodpowiedzialnymi właścicielami, którzy zaniedbują swoje zwierzaki. Na szczęście mamy Inspektorów TOZ, którzy starają się pomóc zarówno zwierzakom jak i właścicielom.

 1. Interwencja Inspektorów TOZ o/Konin na terenie Gminy Wilczyn.
  Podjęta z inicjatywy inspektorów bez zgłoszenia podczas innych kontroli w dniu 13 marzec 2017 roku.
  Widok psa na krótkim łańcuchu już z drogi był niepokojący, po wejściu na posesję okazało się, że łańcuch psiaka ma niespełna metr, a on biega z jednego miejsca w drugie, przez co łańcuch napinał się i powodował duży dyskomfort psa. Inspektorzy o całej sytuacji powiadomili również dzielnicowego Policji. Właściciele psiaka dostali zalecenia oraz nakaz poprawy warunków bytowania psa.
  Inspektorzy zdają sobie sprawę, że mentalność ludzi jest różna, wielu ludzi żyje w dużej nie wiedzy. Jednak każdego właściciela psa obowiązuje Ustawa o Ochronie Zwierząt bez dwóch zdań.
  22.03.2017 roku odbyła się rekontrola tego miejsca i ku wielkiemu zdziwieniu powstał solidny kojec, a psiak nie wisi już na krótkim, uciążliwym dla jego ruchów łańcuchu! Jedna z niewielu interwencji kiedy udaję się „zerwać łańcuch” . Inspektorzy TOZ o/Konin biorąc pod uwagę jak trudno jest zmienić podejście wielu ludzi – dziś byli w ogromnym szoku, dlatego dzielimy się z Wami sukcesem, a co najważniejsze – zmieniło się życie tego psiaka. Będziemy w
  dalszym ciągu opisywać podjęte przez nas działania.

2. Interwencja w powiecie kolskim, gm. Osiek w dniu 28.02.2017r.

Na tyłach domu na nieogrodzonej posesji stała mała budka, która bardzo przykuła uwagę inspektorów, istniało duże prawdopodobieństwo, że skoro nie ma ogrodzenia to jest łańcuch! Pytanie w głowie było jedno: jaki? Przeczucie nie pozwoliło nam tego sprawdzić. I słusznie! Po dotarciu na posesję okazało się, że przebywają tam dwa małe pieski na łańcuchach mających może około 1,5 m. Jeden piesek mieszkał w budzie, jak się okazało jest to suczka, która przybłąkała się na posesję. Drugi piesek to około 5 – letni samiec, również przebywał na około 1,5 metrowym łańcuchu, jednak za jego schronienie służyła mu plastikowa beczka, w której znajdowały się stare, przegnite koce. Wokół miejsca, gdzie przebywały psiaki było mnóstwo odchodów, były wszędzie, nawet w beczce, która służyła jako schronienie, pod miskami, przy budach… prawdopodobnie były to nieczystości sprzed paru tygodni. Psiaki nie miały również stałego dostępu do wody, ich warunki były niedopuszczalne, a widok dwóch kochanych, cieszących się psiaków ściskał za serce! Właścicielka psiaków dostała konkretne zalecenie to poprawienia w ciągu tygodnia, a w zasadzie na wczoraj. 

09.03.2017 odbyła się ponowna kontrola tego miejsca, warunki uległy dużej poprawie. Będziemy dalej pilotować los tych psiaków, dalej próbować zmieniać ich sytuację.

3. Interwencja w powiecie konińskim, gm. Kramsk w dniu 30.05.2017r.

Interwencja z dnia 30.05.2017 roku w asyście Policji w m. Kramsk – dwa psiaki przywiązane na krótkich łańcuchach przy budach, w pełnym słońcu, zziajane, zdyszane i rozgrzane. Ich właścicielka wraz z córką siedzące w cieniu pod drzewem, dlaczego ? Bo było okropnie gorąco i duszno, pogoda była nie do wytrzymania, a promienie słoneczne były niebezpieczne. Dlaczego musiały znosić to te dwa biedaki ? Po naszej kontroli panie dolały psom wody, spuściły psiaki z łańcuchów, dzięki czemu mogły znaleźć schronienie w miejscu zacienionym. Zaleceniem było również przeniesienie bud w inne miejsce.
Ponowna kontrola już wkrótce.

4. Interwencje na terenie gminy Wilczyn w dniu 05.06.2017r.

Interwencja Inspektorów TOZ o/Konin w dniu 05.06.2017 na terenie Wilczyna.
Podjęta z inicjatywy inspektorów. Dotyczyła suczki mieszkającej w kojcu, w którym znajduję się duża ilość starych odchodów, a za schronienie służy jej stary „wychodek”. Warunki psa były niedopuszczalne, zalecono uprzątnięcie terenu z odchodów, postawienie solidnej budy spełniającej normy.

Interwencja nadal jest w toku.